• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Виховна робота

Протягом 2020-2021 навчального року педагогічний колектив продовжував працювати над проблемою «Формування особистості учня - свідомого громадянина - патріота». Відповідно до проблеми було сплановано виховну роботу школи. План виховної роботи складається з місячників, тематичних і предметних тижнів, що включає заходи відповідно до Основних орієнтирів виховання та основних напрямків виховання. Відповідно до проблеми та нових орієнтирів виховання, затверджених наказом МОН молодь спорту України від 31.10.2011 року №1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», було сплановано виховну роботу школи. Класні керівники планували роботу класів, виходячи з основних завдань школи та проблеми класу на основі загальношкільного виховного плану враховуючи Постанову Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 р. № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Пріоритетними змістовими лініями виховної роботи школи у І семестрі 2020-2021 н.р. були:

· Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави (громадянське виховання).

У І семестрі 2020-2021 н.р. робота з соціального захисту учнів знайшла відображення у наступних заходах: було поновлено соціальний паспорт школи, систематично здійснювалось поновлення банку даних на дітей пільгового контингенту, зміни до якого вносились кожного разу після зміни у соціальному статусі учнів. На кінець семестру на шкільному обліку перебувало 23 дитини пільгових категорій, з них: 23 дитини із багатодітних родин, 11 дітей із малозабезпечених сімей, 10 дітей, які потрапили у складні життєві обставини. У І семестрі 2020-2021 н. р. 11 учнів пільгових категорій (5-11 кл.), що перебували на обліку у службі соціального захисту та учні початкової школи харчувались безкоштовно у шкільній їдальні за рахунок Лісниченської сільської ради, а учні 5-11 класів за рахунок батьківських коштів і сільської ради (50/50 – 13 грн. коштував обід).

Під постійним контролем класних керівників та адміністрації школи перебувають учні, які потрапили у складні життєві обставини.

Складено акти обстежень житлово-побутових умов проживання їх сімей, проведено бесіди з батьками.

Протягом І семестру здійснювався постійний контроль за відвідуванням учнями школи. Класні керівники в класних журналах заповнюють щодня сторінку обліку відвідування школи кожного семестру. Крім того, у школі ведеться «Книга обліку відвідування учнями школи». Постійно проводяться рейди по виявленню учнів, які систематично запізнюються на уроки або відсутні на уроках без поважних причин.

Згідно річного плану та плану виховної роботи школи протягом семестру 2020-2021 н. р. проведено предметні тижні: біології, історії, екології, української писемності та мови, інформатики, правознавства, математики, іноземної мови.

Проведено традиційні заходи: Перший урок на тему «Україна починається з тебе», «Нові правила у школі. Коронаперший урок. Як носити маску», тренінг «Толерантність – риса ХХІ ст.», свято Першого дзвоника лише для учнів 1 класу та випускників, Свято Книги, прийом 1-класників у Країну Барвінкову, 5-класників у Країну Веселкову, прийом 9-класників у старшокласники, свято «Дари Осені», святкові лінійки «#Вчителіважливі#», «Вітання з Днем Збройних Сил України», День св. Миколая, новорічні ранки по класах. Щопонеділка проводились тематичні години інформування, щоп’ятниці години спілкування, робочі лінійки.

Сплановано роботу органів учнівського самоврядування. Проведено вибори голови учнівської ради, командирів класів, голів центрів, розподілено доручення між учнями. Поновлено символіку школи, класів, класні куточки. Згідно графіка у школі систематично ведеться чергування учнів та учителів.

Виховними досягненнями ціннісного ставлення особистості до себе є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров'я, прагнення бути фізично здоровою людиною., тому на першому поверсі школи було оновлено стенди по цивільному захисту, безпеці дорожнього руху, електро- та пожежній безпеці, охороні праці, правовий куточок.

Згідно з планом роботи школи на 2020-2021 н.р., наказу по школі від 04.09.2020 р. №__ «Про організацію виховної роботи у школі у 2020-2021 н.р.» напрямком виховної роботи у І семестрі було визначено «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» (громадянське виховання). З метою отримання об’єктивної інформації адміністрацією школи була здійснена перевірка стану та ефективності громадянського виховання учнів педагогічним колективом. Заступником директора з ВР Андрейцовою Г.М. якість проведення загальношкільних та класних заходів з даного напрямку взято під особистий контроль.

Протягом І семестру 2020-2021 н.р. було підготовлено та проведено заходи як загальношкільні, так і класні, відповідно до вікових особливостей учнів. З метою формування в учнів понять соборності та свободи, їх нерозривного зв’язку, виховання громадянина, який розуміє, що вільним і нездоланним може бути лише єдиний народ, в школі були проведені заходи:

· тематичні уроки мужності «Подвиги підпільно-партизанського руху в роки Другої світової війни». (22.09.2020 р.; учителі історії та української літератури);

· Кінолекторій “Дума о Ковпаке ” 10-11 класи (22.09.2020 р. педагог-організатор Чорновол Т.О.);

· Конкурс листівок, газет на тему: „ День партизанської слави!” ( 21-25.09.2020 р. учитель образотворчого мистецтва Чорновол Т.О.)

· Організація в бібліотеці тематичної виставки матеріалів, присвяченої Дню партизанської слави «Ваш подвиг не вмре, не загине» (21-25.09.2020 р. шкільний бібліотекар Сторожук Л.М.);

· Подорож партизанськими стежками«Поки горить свіча, не згасне пам’ять» (23.09. учителі історії);

· Урочиста лінійка: «Слава незламним захисникам» (12.10);

· Виховні години: «Хай в серці кожної людини живе любов до Батьківщини» (класні керівники);

· Проведено військово-патріотичний захід «Юний захисник» для учнів 9-11 класів. (вчителі фізкультури);

· Виставка в шкільній бібліотеці присвячена Дню захисника України (12-13.10. 2020 р. Сторожук Л.М.);

· Урок історії «Історія – сьогодення - майбутнє», тематичний урок: «Полковник Іван Богун – військово-політичний діяч України». (12.10.2020 р. Андрейцова Г.М.);

· Спортивні змагання до Дня захисника України (13.10.2020 р. Палій О.О.);

· Проведено ряд годин спілкування з даної тематики: «29 вересня – День вшанування жертв Бабиного Яру», «14 жовтня – День святої Покрови, День УПА», «24 жовтня – День ООН», «1 листопада – проголошення ЗУНР», «22 листопада – День Свободи України», «6 грудня – День Збройних Сил України»;

· Поновлено інформацію в куточку «Герої сьогодення»;

· Учнями молодших класів створено виставку дитячих малюнків «Моя мрія – мирне небо» (учителі молодших класів);

· Загальношкільна лінійка«Революція, що нас змінила» (20.11. Чорновол Т.О.);

· Виховна година: «Революція Гідності. Як це відбувалось» (20.11);

· Перегляд відеофрагменту «Україна прекрасна» та «Небесна сотня», після чого відбулося вшанування пам’яті хвилиною мовчання під музичний твір «Гей, пливе кача». (23.11. Чорновол Т.О.);

· Години спілкування «Громадянський подвиг людей, які виступили на захист демократичних цінностей», «Скажи своє слово про Україну», «За мир в Україні, за гідність кожної людини», «Минуле живе, допоки його пам'ятають», «Збережемо гідність і свободу українського народу», «Герої завжди поміж нас», «Вони пройшли крізь вогонь та воду», «Наш дух не зламати, свободу не вбити» (класні керівники);

· Акція «Запалимо свічки за єдину Україну» з метою вшанування пам’яті загиблих за гідність та свободу в Україні, «Хай не погасне свічка пам'яті». (21.11);

· Година інформування на тему «6 грудня – День Збройних Сил України. Українська Армія сьогодні.» (04.12.2019 р. Заступник директора з ВР Андрейцова Г.М., педагог-організатор Чорновол Т.О.);

· Уроки мужності до дня Збройних Сил України. (до 06.12. класні керівники);

· Військово-спортивне свято «Наші хлопці молодці» (04.12.2020 р. Палій О.О., Вербецький О.Ф.).

Учні та вчителі Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли активну участь у створенні подарунків та привітанні з Днем Святого Миколая жителів с. Вовчок, які виконують військову службу в зоні АТО: Комиша Олега Володимировича, Качана Анатолія Івановича, Андрейцова Валерія Миколайовича та Оцабрик Дмитра Олексійовича. Також учні відправили дві посилки солодощів для солдат у зону АТО та написали воїнам листи, виготовили обереги та вітальні листівки з Днем Святого Миколая.

В школі було проведено ярмарку солідарності по класах для дітей з малозабезпечених родин.

Загальний рівень проведення виховних заходів з громадянського виховання можна визначити як достатній, проте деяким класним керівникам слід активізувати діяльність з даного напрямку.

Ряд заходів були висвітлені на офіційному сайті школи.

Відповідно до плану роботи школи на 2020-2021 навчальний рік, з метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, залучення до занять фізичною культурою та спортом якомога більшої кількості дітей, формування ціннісного ставлення до себе з 07 по 11 вересня 2020 року вчителями фізкультури Палієм О.О. та Вербецьким О.Ф. було проведено Олімпійський тиждень, Фестиваль ранкової зарядки та Всеукраїнський олімпійський урок. Завдання: переконати учнів у необхідності ведення здорового способу життя. Протягом тижня було проведено такі заходи:

1. Фестиваль ранкової зарядки (1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9, 11 класи);

2. Олімпійський урок (8-11 класи);

3. Загальношкільний пробіг (1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9, 11 класи);

4. Проведено виховні години: «Здоровим бути – зі спортом дружити», «Спорт – сила, краса, здоров’я», «Історія Олімпійських ігор», «Досягнення українських спортсменів»;

5. Проведено єдиний урок на тему: «Спорт і фізичне виховання ‑ утвердження здорового способу життя та зміцнення нації»;

6. Змагання з футболу між учнями молодших класів;

7. Проведено урочисте закриття Олімпійського тижня - оголошення і нагородження переможців змагань.

Вчителями фізкультури Палієм О.О. та Вербецьким О.Ф. було організовано спортивні змагання до Дня захисника України та Дня Збройних Сил України «Наші хлопці молодці», проведено ряд бесід: «Якщо хочеш бути здоровим — загартовуйся!» (1-4 кл.).

З метою якісного впровадження національно-патріотичного виховання у виховний процес було підготовлено план заходів. Також, під час І семестру 2020-2021 н.р. школа керувалася Планом заходів щодо відзначення у 2020 році Дня захисника України. На виконання вищезазначеного було проведено ряд заходів.

Заходи до Дня партизанської слави:

· Проведення тематичних уроків мужності «Подвиги підпільно-партизанського руху в роки Другої світової війни». (22.09. 2020 р.; учителі історії та української літератури);

· Кінолекторій “Дума о Ковпаке ” 9, 11 класи (22.09.2020 р. педагог-організатор Чорновол Т.О.);

· Конкурс листівок, газет на тему: „ День партизанської слави!” ( 21-25.09.2020 р. учитель образотворчого мистецтва Чорновол Т.О.)

· Організація в бібліотеці тематичної виставки матеріалів, присвяченої Дню партизанської слави «Ваш подвиг не вмре, не загине» (21-25.09.2020 р. шкільний бібліотекар Сторожук Л.М.);

· Подорож партизанськими стежками«Поки горить свіча, не згасне пам’ять» (23.09. учителі історії).

 З метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій здійснено ряд заходів щодо відзначення Дня захисника України було проведено заходи:

· Проведено урочисту лінійку по класах: «Слава незламним захисникам» (12.10)

· Виховні години: «Хай в серці кожної людини живе любов до Батьківщини» (класні керівники)

· Проведено військово-патріотичний захід «Юний захисник» для учнів 9, 11 класів. (вчителі фізкультури);

· Виставка в шкільній бібліотеці присвячена Дню захисника України (12-13.10. 2020 р. Сторожук Л.М.);

· Урок історії «Історія – сьогодення - майбутнє», тематичний урок: «Полковник Іван Богун – військово-політичний діяч України». (13.10.2020 р. Андрейцова Г.М.);

· Спортивні змагання до Дня захисника України (13.10.2020 р. Палій О.О.).

· Проведено ряд годин спілкування з даної тематики: «29 вересня – День вшанування жертв Бабиного Яру», «14 жовтня – День святої Покрови, День УПА», «24 жовтня – День ООН», «1 листопада – проголошення ЗУНР», «22 листопада – День Свободи України», «6 грудня – День Збройних Сил України».

· Поновлено інформацію в куточку «Герої сьогодення».

· Учнями молодших класів створено виставку дитячих малюнків «Моя мрія – мирне небо» (учителі молодших класів).

З метою належного відзначення у 2020 році Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, враховуючи важливе значення цих подій для утвердження європейського шляху розвитку України у період з 16 листопада по 22 листопада 2020 р. проведено Тиждень Гідності та Свободи:

· Загальношкільна лінійка«Революція, що нас змінила» (20.11. Чорновол Т.О.);

· Виховна година: «Революція Гідності. Як це відбувалось» (21.11)

· Перегляд відеофрагменту «Україна прекрасна» та «Небесна сотня», після чого відбулося вшанування пам’яті хвилиною мовчання під музичний твір «Гей, пливе кача». (20.11. Чорновол Т.О.);

· Години спілкування «Громадянський подвиг людей, які виступили на захист демократичних цінностей», «Скажи своє слово про Україну», «За мир в Україні, за гідність кожної людини», «Минуле живе, допоки його пам'ятають», «Збережемо гідність і свободу українського народу», «Герої завжди поміж нас», «Вони пройшли крізь вогонь та воду», «Наш дух не зламати, свободу не вбити» (класні керівники)

· Акція «Запалимо свічки за єдину Україну» з метою вшанування пам’яті загиблих за гідність та свободу в Україні, «Хай не погасне свічка пам'яті». (21.11)

Учні та вчителі Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів взяли активну участь у створенні подарунків та привітанні з Днем Святого Миколая жителів с. Вовчок, які виконують військову службу в зоні АТО: Комиша Олега Володимировича, Качана Анатолія Івановича, Андрейцова Валерія Миколайовича та Оцабрик Дмитра Олексійовича. Також учні відправили дві посилки солодощів для солдат у зону АТО та написали воїнам листи, виготовили обереги та вітальні листівки з Днем Святого Миколая.

В школі було проведено ярмарку солідарності по класах для дітей з малозабезпечених родин.

З метоювіддання належної шани та вшанування мужності, героїзму, патріотизму захисників України усіх часів, збереження та донесення до учнівської молоді об¢єктивної інформації про доленосні події в Україні здійснено ряд заходів щодо відзначення Дня Збройних сил України, а саме:

· Година інформування на тему «6 грудня – День Збройних Сил України. Українська Армія сьогодні.» (04.12.2020 р. Заступник директора з ВР Андрейцова Г.М., педагог-організатор Чорновол Т.О.);

· Уроки мужності до дня Збройних Сил України. (до 06.12. класні керівники);

· Військово-спортивне свято «Наші хлопці молодці» (04.12.2020 р. Палій О.О., Вербецький О.Ф.).

Загальний рівень проведення виховних заходів в межах місячника національно-патріотичного та громадянського виховання можна визначити як достатній, проте класним керівникам слід активізувати діяльність по залученню до подібних тематичних заходів батьків учнів своїх класів, плануючи та проводячи батьківський всеобуч відповідної тематики; а також, щодо запрошення на класні заходи військових, волонтерів тощо.

Відповідно до наказу по школі від 20.01.2021 р. №__ «Про відзначення у школі Дня Соборності України», з метою виховання почуття патріотизму, поваги до історичного минулого свого народу, враховуючи визначне історичне значення соборності України та українського визвольного руху XX століття, пов'язаного із боротьбою за незалежність України.

З метою якісного проведення тижня було підготовлено план заходів, закріплених відповідним наказом по школі. Відкриття тижня відбулося проведенням години інформування на тему: «Величний День Злуки» (20.01) педагогом-організатором Чорновол Т.О., де були присутні усі учні та учителі школи.

Учнівським самоврядуванням проведено флешмоб: «Схід-Захід разом!» (21.01), завдяки якому учні молодшої та середньої ланки наочно зрозуміли про День Соборності України.

Класними керівниками 8-11 класів проведено тематичні виховні заходи, бесіди з учнями: «Соборність – втілення української національної ідеї», «Живи та міцній Українська державо», «Терниста дорога до єднання» «Українська революція – спроба самоідентифікації», «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг» (20-24.01).

Загальний рівень проведення виховних заходів в межах Тижня Соборності можна визначити як достатній, проте класним керівникам слід активізувати діяльність по залученню до подібних тематичних заходів батьків учнів своїх класів, плануючи та проводячи батьківський всеобуч відповідної тематики, а також, щодо запрошення на класні заходи представників відповідних структур.

Традиційно на достатньому рівні для учнів 9-11 класів вчителем історії та правознавства Андрейцовою Г.М. було проведено засідання історичного клубу на тему: «Соборність – ціна свободи» (22.01.2020 р.), на якому діти змогли захистити власну позицію та показати свої знання з предмету. Засідання проходило жваво і цікаво, учні дискутували і висловлювали власні думки. Відповідно до активності команди отримали призові місця. Перемогу отримала команда «Ерудити», ІІ місце дісталося «Розумникам».

Перегляд документального фільму «Акт Злуки. Відтворення історичної реальності» не залишила байдужими учнів 5-9 класів. Вони із захопленням його сприйняли (23.01).

Бібліотекарем Сторожук Л.М. було організовано книжкову полицю «Слава тобі, Україно моя» в приміщенні шкільної бібліотеки: «Соборна Україна: від ідеї до сьогодення» (20-24.01) з якою почергово були ознайомлені усі класи у формі міні-екскурсій, організованих силами учнівського самоврядування.

Вчителями української літератури Чорною Г.І. та Обідник Л.І. проведено поетичні хвилинки «З Україною в серці» на уроках української літератури, присвячених Дню Соборності України (20-24.01).

Учителем образотворчого мистецтва лідерами учнівського врядування прес-центру проведено випуск стіннівок «22 січня День Соборності України» протягом тижня. Перемогу отримали учні 7 класу.

Педагогом-організатором Чорновол Т.О. у співпраці із учителем історії та правознавства Андрейцовою Г.М. було організовано та проведено загальношкільний тематичний захід патріотичного змісту «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна!» (24.01). На даному заході були присутні усі учні школи, а самі молодші підготували вірші з даної тематики.

Згідно з річним планом роботи школи на 2020-2021 н. р. у ІІ семестрі вивчався напрямок виховної роботи «Ціннісне ставлення до природи (екологічне виховання)» та з метою формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи,відчуття відповідальності за неї, як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі, а також виховання в учнів любові до природи рідного краю, дослідження її флори і фауни, збереження екологічного стану лісових, лугових та водних ресурсів, формування екологічної культури, з метою вивчення стану роботи класних керівників щодо екологічного виховання учнів в травні 2021 року було здійснено перевірку системи роботи класних керівників щодо екологічного виховання учнів. Під час перевірки аналізувалися наступні аспекти:

1. Нормативно-правова база класних керівників щодо реалізації засад екологічного виховання учнів.

2. Планування роботи класних керівників щодо екологічного виховання учнів.

3. Шляхи реалізації роботи щодо екологічного виховання учнів.

4. Участь учнівського самоврядування в організації та проведенні роботи щодо екологічного виховання учнів.

Під час перевірки встановлено, що у всіх класних керівників наявні основні чинні документи, які регламентують роботу щодо екологічного виховання учнів. Теки із нормативно-правовою базою сформовані на належному рівні.

Перевірка планування заходів щодо екологічного виховання учнів показала, що у всіх класах ці заходи сплановано на достатньому рівні. Було проведено ряд заходів, а саме:

- Екологічні тижні (листопад, квітень);

- Виховна година «Який птах,таке й гніздо» (Чорна Г.І. кл.кер. 7 класу);

- Виставка малюнків «Мій улюблений птах» (Чорновол Т.О.);

- SOS –вернісаж: виставка виробів з відходів різних матеріалів (Вербецький О.Ф.);

- Конкурс рефератів на екологічну тематику (5 – 11 кл.);

- Виставка малюнків «Природа очима дітей» (Кл. керівники початкових класів);

- диспут «Твоя екологічна стежина» (8-11 кл.);

- операція «Паросток», висаджування квітів на клумбу;

- виховна година «Вчись учитися, щоб уміти трудитись» (Вербецька Н.П. кл. кер. 4 класу);

- День птахів (Чорновол Т.О. педагог-організатор);

- конкурс емблеми юних екологів Лісничого (Вербецький О.Ф.);

- Заходи до Всесвітнього дня водних ресурсів;

- прибирання території школи; підготовка клумб і квітників до посадки;

- екологічній гра «Ерудит» (Власенко Л.А.).

Конкурс екологічного плакату та малюнків про природу несли не лише навчально - пізнавальний характер, але і учнівське бачення вирішення деяких екологічних проблем світу. В екологічній гра «Ерудит» змагалися збірні команди 6-8 класів. Гра була цікавою і захоплюючою, бо члени команд мали рівні знання з предмету і дуже швидко виконували всі завдання вчителя. Але за два останні завдання: вирішення екологічних проблем Бершадщини та проект майбутнього с. Лісниче команда «Зелених» на 10 балів обійшла команду «Блакитних» і зайняла призове місце. На виставці виробів з відходів різних матеріалів «SOS –вернісаж» були представлені роботи з сірникових та цигаркових виробів робота «Меблі для Маші», з обрізків пластику «Диво квітка», «Корабель», «Літак», «Кошенята на галявині» та інші. Найкращим було визнано роботи Кізілової Н. (9 кл.), Самопал Д. (6 кл.), Рудько Д.(11 кл.).

Велике значення в екологічному вихованні має належне функціонування органу учнівського самоврядування – Шкільної республіки «Лідер», – аналіз роботи якого також став об’єктом перевірки. Педагогом-організатором школи Чорновол Т.О. були надані матеріали діяльності ШР «Лідер», в яких зазначено, що сферою екологічного виховання у структурі ШР «Лідер» займається Центр Волонтер. Актив шкільного самоврядування систематично бере участь у різноманітних заходах, ініціює акції, флешмоби, які активно висвітлюються на сайті школи.

Слід відмітити належну роботу класних керівників 4, 7, 8 класів Вербецької Н.П., Гуртової Г.С., Чорновол Т.О. щодо використання нестандартних та інноваційних форм екологічного виховання. Рівень проведення заходів екологічного спрямування достатній, але педагогам слід звернути увагу, що сталий розвиток має не лише екологічну складову, але й економічну й соціальну, та проводити більше дієвих заходів щодо сталого розвитку, такі, як акції, проекти, дослідження, тренінги, творчі завдання, спільні справи, тощо, залучаючи батьківську громадськість, над чим слід працювати впродовж року. Крім того, залишається актуальною проблема низької організації учнівського самоврядування на рівні класів щодо дослідницької діяльності екологічного спрямування на засадах сталого розвитку.

З року в рік на високому рівні проводиться День вишиванки. Цьогоріч учнівське врядування відзняло ролик та отримало позитивні відгуки з боку районного відділу освіти.

Ряд заходів були висвітлені у ЗМІ (на офіційному сайті школи). Проте більша частина проведених заходів залишилася без відповідного висвітлення, на що слід звернути увагу усім педагогам школи та активізувати роботу в даному напрямку в подальшій роботі.

У 2020-2021 н.р. у школі працював один бюджетний гурток: спортивно-оздоровчий «Олімпійська надія» (керівник О.О. Палій). На базі школи гуртковою роботою протягом І семестру було охоплено 69 дітей (91%), на базі будинку культури – 15 дітей, навчаються в музичній школі м. Бершадь 1 дитина. Загальна кількість дітей, охоплених різними формами позашкільної освіти – (21%).

Велика увага приділялась роботі з батьками. Класними керівниками проводились психолого-педагогічні консультації для батьків на відкритому просторі, тематичні батьківські збори-онлайн. У 2020-2021 навчальному році проведено загальношкільні батьківські збори-онлайн на тему: «Як підготувати дитину до дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень» (18.09.) та «Моральний клімат у сім’ї: методика вирішення конфліктних ситуацій» (29.01). Систематично проводилися засідання батьківського комітету, на які виносилися питання щодо поліпшення освітнього процесу в школі.

На методоб’єднанні класних керівників обговорювалися питання:

- Адаптація першокласників та п’ятикласників до навчання.

- Про організацію та проведення профілактичної роботи щодо попередження випадків булінгу серед учасників освітнього процесу;

- Формування духовно-патріотичної компетентності учнівської молоді;

- Метод проектів у виховній роботі класного керівника;

- Хід виконання плану заходів з реалізації Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року;

- Скринька невирішених питань: «Які традиційні та інноваційні форми роботи з громадянського виховання є результативними?»

Проблемами школи залишаються часті пропуски учнів школи з поважних причин (за заявами батьків), спізнення на уроки, пасивність окремих учнів у житті школи, класу, низький рівень підготовки домашніх завдань, низький показник явки батьків на батьківські збори, рівень вихованості та культури учнів, незабезпеченість учнів технічними засобами навчання для дистанційного навчання.

Завдання на 2021-2022 навчальний рік

У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив Лісниченської гімназії розпочинає працювати над проблемою «Духовне взаємозбагачення (як основа здорового способу життя) учнів, учителів, батьків на засадах гуманізму, патріотизму, християнської моралі в умовах сучасних модернізаційних змін» та за Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України (затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 р. №1243), тому виховна робота школи буде спрямована на реалізацію мети та принципів виховання з врахуванням вікових особливостей учнів, та використанням різноманітних форм діяльності.

Метою виховної роботи школи є: створення організаційно-функціональної структури процесу виховання для розвитку життєвої компетентності особистості через формування ключових компетентностей різних сфер життєдіяльності особистості (виховання гуманної, порядної, всебічно розвиненої особистості, формування чіткої громадської позиції; розуміння своєї ролі в суспільстві; формування морально-етичної, художньо-естетичної, правової та екологічної культури; формування фізичної досконалості, зміцнення здоров’я), формування в учнів системи наукових знань про природу, людину, суспільство, почуття національної самосвідомості готовності до професійного самовизначення.

Для досягнення означеної мети передбачено реалізацію таких завдань:

· створення безпечного та сприятливого простору для самореалізації особистості дитини, розвитку її творчих здібностей, попередження негативних проявів;

· спрямування виховної діяльності на реалізацію Концепції Нової української школи, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді;

· виховання правової культури: поваги до Конституції, державної символіки, знання та дотримання законів;

· створення відкритого виховного простору в цілому і в класних колективах;

· розвиток системи цінностей школярів, їх особистісної життєвої позиції як громадянина і патріота своєї держави;

· розвиток творчої ініціативи учнів, батьків, учителів;

· вивчення історії, звичаїв, традицій, краєзнавства, плекання рідної мови;

· популяризація передового досвіду роботи з проблем виховання і організації життєдіяльності учнівського колективу;

· виховання потреби в здоровому способі життя;

· педагогічна підтримка духовного, морального зростання школярів;

· оптимізація співпраці педагогів та батьків школи;

· оптимізація діяльності щодо попередження правопорушень, негативних проявів у молодіжному середовищі й активізація правового виховання;

· удосконалити навички та надати інструменти для реалізації проектів учнівського самоврядування

У 2021-2022 н. р. будуть вивчатися орієнтири виховання: «Ціннісне ставлення особистості до праці» (трудове виховання) та «Ціннісне ставлення особистості до себе» (формування здорового способу життя).

Кiлькiсть переглядiв: 848

Коментарi