• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека

Завітайте до нашої бібліотеки!

Бачить - не бачить, чути не чує,

Мовчки говорить, дуже мудрує

Часом захоче - правди навчає;

Іноді бреше, всіх звеселяє

Люба розмова, - Будемо, діти

З нею довіку, жити-дружити.

Хто то такая в світі щаслива

Мудра, правдива і жартівлива?

Стану в пригоді:

Річ коротенька -

Книжка та й годі.

Л. Глібов

Цими рядками я починаю розмову з дітьми, які вперше приходять до бібліотеки і ще не знають, що їх тут чекає, які бувають книги і як з ними поводитись. Я пояснюю дітям скільки можливостей відкриває книга. Якщо хочете відчути безмежні можливості людського розуму – працюйте з книгою діти.

БІБЛІОТЕКА

Бібліотека у гімназії – одна з найважливіших ділянок роботи. Вона здійснює єдину державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані освітнього процесу гімназії і разом з педагогічним колективом. Головна мета бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Сприяючи розвиткові грамотності, інформаційних навичок, викладання, самоосвіти й залученню до культури, шкільні бібліотеки розвивають і підтримують в дітях звичку і радість читання і навчання, потребу користуватися бібліотекою все життя; спонукають учнів опановувати навички критичної оцінки і використання інформації поза залежністю від виду, формату і носія та застосуванні отримані дані на практиці.

Бібліотека – важлива складова інформаційного ресурсу гімназії. Робота бібліотеки спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, уміння користуватися бібліотекою, а також забезпечення різноманітного змісту освітнього процесу. Роль бібліотеки в житті гімназії незаперечна.

З основами бібліотечно-бібліографічної грамотності діти знайомляться не тільки на екскурсіях до бібліотеки, бібліотечних уроках, але під час масової роботи, яку проводить бібліотека спільно з класними керівниками закладу. Найбільш популярними формами роботи є книжкові виставки, які адресовані як учителям, так і учням, а саме: «Соборність України», «Правовий всеобуч», «До річниці від дня народження Т.Г. Шевченка – великого поета українського народу», «Не забувай, що ти дитина»та ін.

Бібліотека велику увагу приділяє дбайливому ставленню учнів до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань. Розроблені єдині вимоги до учнів зі збереження навчальної книги . Один раз в семестр проводяться рейди перевірки стану підручників. Приємно, що в основному діти користуються послугами бібліотеки. Приходять самі, залучаючи своїх друзів, набирають книжок на вихідні і канікули, щиро радіють, отримавши щось новеньке. Звісно, важко буває, не вистачає нової програмної літератури, дитячої сучасної книжки. Бібліотека поповнює фонд за рахунок акції «Подаруй книгу бібліотеці». Час не стоїть на місці, особливої актуальності набуває проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій та задоволення інформаційних потреб читачів на якісно новому рівні.

Кiлькiсть переглядiв: 717

Коментарi